Aktuálne

Najnovšie články

image002 Large.jpeg
Špecialistka na zdravie v korporáte: Nezabúdajme na potreby „sendvičovej“ generácie

Zahraničné štatistiky hovoria, že až 41 % ľudí pracujúcich v IT odvetví zažíva v určitom momente kariéry vyhorenie a 56 % má ťažkosti „vypnúť“ po pracovnej dobe. Aj tieto čísla sú dôvodom, prečo majú súťaže ako Zdravá firma roka zmysel.

17. May 2024
profilovka.jpg (1) Large.jpeg
Patrícia Hirschnerová: Dobrá práca je ako dobrá nehnuteľnosť - väčšinou ju nenájdete na inzertných portáloch

Hrdá mama troch detí a absolventka Nexteria Leadership Academy, Patrícia Hirschnerová, sa od roku 2019 pohybuje simultánne medzi detskými ihriskami a HR oddeleniami firiem. Konzultuje a vzdeláva vo firmách, ktoré riešia návraty z materskej, quiet quitting a wellbeing svojich zamestnancov- rodičov. Rozprávali sme sa s ňou o návrate do práce po materskej dovolenke a o tom, ako sú slovenské firmy nastavené na svojich zamestnancov – rodičov.

08. May 2024
image001.jpg
Sedavý životný štýl? Kia Slovakia vie, ako „rozchodiť“ zamestnancov

Najzdravšia, najzdravšia, najzdravšia! Takto vyzerá „vysvedčenie“ spoločnosti Kia Slovakia, ktorej komplexný program starostlivosti o zamestnancov ohodnotila odborná porota už po tretíkrát za sebou ako slovenskú jednotku v segmente výrobných firiem.

02. May 2024
Cover.png
Program odbornej konferencie: Prevencia a zdravie žien v práci

Už 29.5.2024 uskutoční Union poisťovňa ďalší ročník odbornej konferencie, ktorá bude zameraná viac na ženské zdravie a prevenciu. Ani tento rok nebudú chýbať zaujímavé prezentácie, množstvo odborníkov, atraktívny sprievodný program a takmer sto HR pracovníkov z firiem, ktoré sa snažia udržiavať zamestnancov firmy fit, zdravých a spokojných.

25. Apr 2024
-65c24ccbd9a911477603ef20.jpg
S menopauzou sa na Slovensku k lekárovi nechodí – ženy v tichosti trpia doma

Podľa údajov zdravotnej poisťovne Union ide ročne ku svojmu gynekológovi s problémami súvisiacimi s menopauzou len približne 5500 žien. Keď sa však pozrieme na celkový počet dám vo veku od 45 do 65 rokov, ktorých sa táto téma priamo dotýka, je toto číslo prekvapujúco nízke. Prečo je to tak?

25. Apr 2024
Zuzana Kanuchova_ Foto_017 (1) Large.jpeg
Porotkyňa ZFR: Preteky medzi pracovným a osobným životom sa skončili

Už vyše dekády sleduje Zuzana Kaňuchová, HR manažérka spoločnosti Alma Career Slovakia a porotkyňa Union súťaže Zdravá firma roka, ako sa pracoviská, kde trávime tretinu dňa, stávajú zdravšími.

21. Apr 2024
ZFR_2023_077 Large.jpeg
Májovú konferenciu Zdravej firmy roka Union zasvätí zdraviu žien. Chceme vytvárať cestu prevencii priamo na pracoviskách, hovorí riaditeľ Union zdravotnej poisťovne Jozef Koma

Union zdravotná poisťovňa vyhodnotila vo februári už 14. ročník unikátnej súťaže Zdravá firma roka. Spoločnosti rôznych kategórií sa aj tento rok zapojilido iniciatívy, ktorej cieľom je vzájomná motivácia a inšpirácia v starostlivosti o svojich zamestnancov. O novom smerovaní súťaže a o tom, čo všetko pre zdravie zamestnancov môžu urobiť zamestnávatelia, hovorí Jozef Koma, riaditeľ Union zdravotnej poisťovne.

18. Mar 2024
ZFR_2024_150-Enhanced-NR Large.jpeg
Víťazi súťaže Zdravá firma roka 2023 sú známi

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu

16. Feb 2024
smiling-colleagues-office-talking Large.jpeg
Gamifikácia na pracovisku: Kľúč k zvýšenej produktivite

V dnešnom dynamickom svete podnikania je dôležité neustále hľadať inovatívne spôsoby, ako zvýšiť motiváciu a angažovanosť zamestnancov. Jedným z nich je gamifikácia

08. Dec 2023
man-giving-red-ornament-heart-woman Large.jpeg
Union vzorom pre ostatné zdravé firmy v rámci darovania krvi

Dobrý pocit i vitamínový balíček: Union odmeňuje darcov krvi! Darcovstva sa zúčastnili aj zamestnanci Unionu priamo v práci

06. Nov 2023

CODEUPP s.r.o.